Aktualności

Zmiany na lepsze kłują w oczy

     Przez ostatnie cztery lata w mieście wyremontowanych zostało ponad 80 dachów, ok. 20 klatek schodowych, wymieniono ok. 300 okien, wykonano 50 przyłączy kanalizacyjnych, tym samym likwidując 50 dziurawych szamb. Zamontowano prawie 130 pieców węglowych i ok. 1000 wodomierzy, zbudowano lub zmodernizowano 3 kotłownie i 2 wymiennikownie. Wyremontowano 17 elewacji budynków, w których wcześniej naprawione zostały dachy oraz rynny.

     Zastosowane kierunki modernizacji starego i zniszczonego zasobu komunalnego otrzymały ocenę pozytywną podczas zeszłorocznej kontroli MZGK przez NIK.

     Mimo tego, trzeba sobie jasno powiedzieć, że to wszystko stanowi nadal niewielki ułamek potrzeb. Kilkudziesięcioletnich zaniedbań nie da się nadrobić w ciągu zaledwie czterech lat. Jest jeszcze dużo do zrobienia, a do tego potrzeba ogromnych nakładów finansowych, ale również czasu, liczonego niestety w latach.

     Czyżby pozytywne zmiany w mieście i w MZGK, zaczęły „kłuć w oczy” radnego opozycji? Czy dlatego zaczął podburzać lokatorów i manipulować prawdą?

     Rzecznik prasowy ma za zadanie przekazywać rzetelne informacje z „życia” Zakładu mieszkańcom Mysłowic oraz mediom, jednocześnie prostując zmanipulowane lub wręcz nieprawdziwe wiadomości publikowane tu i tam. Dopóki kłamstw i przeinaczeń jest tak dużo, roboty dla rzecznika nie zabraknie.

 

Ł. G.