Aktualności

Tajemnicze zniknięcie wentylacji

      Brakuje już atramentu do pisania sprostowań bzdur jakie publikowane są na portalu radnego Dariusza Wójtowicza, lecz na ustąpienie ignorancji i niewiedzy nie możemy sobie pozwolić.

     Oto w artykule z dnia 19 września 2015 roku zarzucono dyrektorowi MZGK, że skłamał na sesji Rady Miasta, mówiąc że „wentylacja grawitacyjna została naprawiona”. Twórcy portalu są rzekomo w posiadaniu dokumentu stwierdzającego brak wentylacji w opisywanym lokalu.

     Jest rzeczą oczywistą, choć nie dla wyżej wspomnianych autorów, że dyrektor Zbigniew Augustyn mówił prawdę. Zapewniamy, że wentylacja została w tym pomieszczeniu NAPRAWIONA. Nie wiadomo ile lat temu ktoś, może sam lokator, zamurował kratkę, z której mu wiało. Potem to miejsce zamalowano i ślad po kratce zaginął. Dopiero inwentaryzacja z dachu wykazała, że wolny komin wentylacyjny jest, tylko brakuje otworu w lokalu. Otwór wykonano i w ten sposób NAPRAWIONO wentylację. Gdyby komina wentylacyjnego nie było, wtedy potrzebna byłaby BUDOWA wentylacji, bo sama kratka to nie wentylacja, o czym może nie wszyscy wiedzą!!!

     Rozumiemy, że pan radny to humanista i zagadnienia nie zrozumiał. Reszta redakcji chyba też nie. Zresztą nie ma w tym nic złego, że człowiek się na czymś nie zna, bowiem nie ma ludzi, którzy są specjalistami w każdej branży. Jednak jak ktoś się w danym temacie nie orientuje, rozsądek nakazać mu powinien zasięgnięcie wiedzy u fachowca. Chyba, że celem jest wyłącznie szkalowanie, nawet kosztem ośmieszania się.

A. G.