Aktualności

Budynek po remoncie nazwano gminnym slumsem...!

      Treści publikowanych na portalu Myslowice.net, którego twarzą, jeszcze niedawno (przed wyborami samorządowymi), był radny Dariusz Wójtowicz, a do którego dziś się nie chce przyznać, nie można już traktować poważnie. Artykuły na stronie internetowej stały się zwykłymi zlepkami kłamstw przeplatanymi z prowokacjami sfrustrowanego działacza samorządowego. Z dziennikarstwem i rzetelnością nie ma to już nic wspólnego.

     Na przykład, w ostatnim czasie przedstawiono tam historię z serii „gminny slums w centrum miasta”. Nasze zdumienie było spore, bo slumsem ów portal nazwał świeżo wyremontowaną kamienicę, na której farba nie zdążyła jeszcze wyschnąć. Mowa o budynku przy ul. Bytomskiej 13, w który MZGK w bieżącym roku zainwestował ponad 50 000 zł.

     Remont tej jednej z najbardziej urokliwych kamieniczek starówki podzielono na dwa etapy. Najpierw, po zreperowaniu dachu, przeprowadzono kapitalny remont dwóch klatek schodowych. Przy tej robocie naprawiono stopnie stuletnich schodów, wymieniono okna i uporządkowano instalacje kablowe.

     Drugi etap to remont niezwykle ciekawego podwórka otoczonego galeriami oraz budowa dwóch nowych ubikacji dla mieszkańców budynku. Tak się bowiem złożyło, że jeden lokator musiał dotąd korzystać z zewnętrznej toalety na podwórku! Stara toaleta została przeznaczona do wyburzenia i to właśnie tę ruinę twórcy portalu sfotografowali, uznając za slums całą kamienicę.

     Gdyby zapytali... ale tego nie uczynili. A my ich nawet rozumiemy. Łatwiej kłamać i insynuować, zwłaszcza, że to się lepiej sprzedaje.

     Jeśli Państwo nie mają jeszcze pewności, kto próbuje manipulować prawdą. Jeśli nie wiecie czy wierzyć w informacje publikowane przez radnego, który zamiast dbać o pozytywny wizerunek miasta, psuje jego dobre imię na forum całego kraju, serdecznie zapraszamy do zwiedzenia kamienicy. Gminny budynek przy ul. Bytomskiej 13, wprawdzie wymaga jeszcze wykonania wielu zabiegów, takich jak np. remont elewacji frontowej, ale już teraz śmiało można porównać go z innymi np. spółdzielczymi czy nawet prywatnymi obiektami. Polecamy namacalnie i na własne oczy sprawdzić stan faktyczny popularnej w ostatnich dniach kamienicy, aby mieć obiektywne spojrzenie na to co jest tu i tam gryzmolone.

     W obecnych czasach, niestety czytelnik nie może ufać informacjom podawanym w mediach, zwłaszcza tych internetowych. Coraz częściej na własnej skórze przekonujemy się, że rzetelność i etyka dziennikarska coraz częściej nie mają zastosowania.

A. G.