Aktualności

Wspólnie na Krakowskiej

     Dzięki ścisłej współpracy służb inwestycyjnych Urzędu Miasta i działu technicznego MZGK skoordynowano wspólne działanie remontowe na ul. Krakowskiej.

     Korzystając z faktu zamknięcia remontowanego przez miasto chodnika na odcinku od sądu do księgarni służby MZGK wkroczyły na ten teren i ze zwyżki rozpoczęto wymianę orynnowania, naprawę dachu, okien dachowych i kontrolę elementów elewacji dwóch kamienic: Krakowska 8 i 10. Zlikwidowane zostaną także niektóre zbędne wpusty piwniczne. Firma remontująca chodnik położy także nawierzchnię z tej samej kostki w bramie wjazdowej do tych budynków. A prosiło o to wielu mieszkańców tych budynków. Za remont w bramie zapłaci osobno MZGK. Wszystko po to, żeby za tak zwanym "jednym bałaganem" zrobić kilka zadań. W innym przypadku remont kamienic mógłby się odbyć tylko z kosztownego rusztowania, gdyż postawienie zwyżki przy chodniku uniemożliwiała balustrada, a zajęcie całego pasa ruchu drogi krajowej (a taką jest Krakowska) w kierunku Sosnowca przez stojącą zwyżkę nie wchodziło w rachubę.

     Za szybką decyzję i pomoc dziękujemy panu prezydentowi Janowi Wajantowi i pani inżynier Lucynie Świadek z wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta.

(A.G.)