Aktualności

Kłamliwe oskarżenia

 

      Zapewne wszyscy już słyszeli o „aferze” związanej z kamienicą przy ul. Szopena 6, której inicjatorami byli znani radni. To oni wezwali Straż Miejską, SANEPID i co ciekawsze – telewizję, a teraz triumfują komentując swoje poczynania na wyjątkowo rozsławionej ostatnimi czasy stronie internetowej.

     Piszą o skandalicznych warunkach życia lokatorów „felernego” budynku. Jak się jednak okazuje, bardziej skandaliczne niż stan techniczny obiektu, są kłamstwa obu Panów, które mają na dodatek funkcję zastraszania społeczeństwa zamieszkującego nasze miasto, czyli przyszłych wyborców.

     Wszystkim wciągniętym w manipulację wyjaśniamy, że stan techniczny zarządzanych przez nas kamienic jest taki, że nie zagraża zdrowiu ani życiu mieszkańców, o czym świadczą wydane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia protokoły kontroli okresowej stanu technicznego budynku oraz SANEPID-u. Czymś zupełnie innym jest estetyka klatek schodowych, piwnic i strychów. Ich żałosny wygląd jest bardzo często „zasługą” samych mieszkańców dewastujących i nie szanujących niczego. Jeśli dodać, że większość lokatorów w ogóle nic nie płaci, ani za czynsz, ani za wodę, ani za śmieci, to obraz będzie jeszcze pełniejszy. Ten jeden budynek zalega miastu 340.000 zł, a takich zadłużonych obiektów jest całe mnóstwo!

     Jeśli chodzi o stwierdzenie, że MZGK jest firmą tonącą w długach, to panowie radni chyba przespali jakieś cztery lata swojej pracy, bo z zadłużenia jakie obecne kierownictwo zastało, udało się właśnie w tym roku wyjść na prostą – mówiąc potocznie.

   Zastanawiające jest to, co mogą rozumieć przez zakup „samochodów służbowych” i monitoringu w budynku głównym? Czyżby zwyżka, która jest pojazdem użytkowym, tzn. narzędziem do prac remontowych uznana została za samochód służbowy? Szkoda, że jeszcze nie dodano epitetu „luksusowy”... A monitoring w budynku głównym jest ten sam od 8 lat! Kłamstwo na kłamstwie!

    Rozumiemy, że idą wybory, ale po prostu takich rzeczy się nie robi jeśli się chce mieć szacunek i poważanie...

(A.G.)