Interpelacje, racje i insynuacje

     Wszyscy mamy świadomość tego, że żyjemy w kraju demokratycznym. Jak na demokratyczne państwo i miasto przystało, mamy rząd i jego opozycję. Rola partii opozycyjnych polega przede wszystkim na recenzowaniu działań podejmowanych przez rządzących i stawianiu się w roli krytyka. Nie ma nic dziwnego w tym, że opozycja atakuje, robiąc tzw. „z igły widły”. Radni składają wnioski i interpelacje krytykujące działania służb wykonawczych, m. in. MZGK. Nagle okazuje się, że budynki się walą, na ludzi na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo, a tragicznym stanem miasta się nikt nie interesuje...

Ze stoickim spokojem stwierdzamy, że jako administracja budynków gminnych, najlepiej znamy stan techniczny zarządzanych przez nas zasobów i zapewniamy, że absolutnie nie stanowią one zagrożenia dla Państwa zdrowia i życia.

     Apelujemy do świadomości mieszkańców, że wszystkie negatywne informacje dotyczące MZGK, pojawiające się w mediach są nieprawdziwe lub „przekoloryzowane”, bowiem są elementem rozgrywek politycznych. W dobie demokracji medialnej, która rozstrzyga się w sposobie kreowania rzeczywistości przez media, to właśnie ujawnianie krytyki w środkach masowego przekazu stanowi najsilniejszy oręż walki politycznej. Jest to rzecz całkowicie normalna, dlatego prosimy nie panikować, tylko z trzeźwością umysłu śledzić publikowane newsy i wysnuwać rozsądne wnioski.

     Dla przykładu prezentujemy czytelnikom otrzymane interpelacje i nasze odpowiedzi na nie. Sami oceńcie, czy interpelacje są zasadne, czy może to tylko insynuacje?

Aktualności

10-04-2019

Sprzedaż drewna w MZGK

Informujemy, iż w MZGK można nabyć odpłatnie drewno opałowe/użytkowe w cenie: 1) drewno opałowe twarde w cenie netto 96 zł/za 1.m. sześć. + podatek Vat 8%; 2) drewno opałowe miękkie w cenie... »