Nasze realizacje

Remonty planowane

 

     W tej rubryce chcemy dzielić się z Państwem naszymi realizacjami w dziedzinie remontowania gminnych zasobów komunalnych, których jesteśmy zarządcą.
     Oczywiście mamy świadomość tego, że nie jesteśmy w stanie zaspokoić natychmiast wszystkich potrzeb w tej materii. Jednak na przeszkodzie stoi, nie brak chęci, lecz brak wystarczających środków.
     Potrzebny jest też czas. Najpiękniejsze zabytki Mysłowic powstały w „złotym wieku” naszego miasta, czyli przed I wojną światową, a to przecież ponad 100 lat temu! Potem nastąpiły dwie wojny światowe i 50 lat komunizmu, które dokonały ogromnych zniszczeń, a ich nie da się odbudować w 4 lata. Wystarczy spojrzeć na międzywojenne fotografie miasta, żeby zobaczyć, że już wtedy kamienice nie wyglądały najlepiej.
     Dodatkowa trudność poważnych renowacji polega na tym, że wszystkie działania muszą być prowadzone na tak zwanym „żywym organizmie”, ponieważ nie dysponujemy lokalami zastępczymi, w których moglibyśmy zakwaterować ludzi na czas prowadzonych prac remontowych.
     Mimo wszystko wierzymy, iż sukces można odnieść systematycznością i wytrwałością w działaniu. A plany projektów, które chcielibyśmy zrealizować, przedstawiamy w postaci galerii w poniższych zakładkach.

 

Dyrektor MZGK

Aktualności

06-07-2020

Ogłoszenie o zamówieniu: Utworzenie mies…

Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej informuje, że w sekcji Przetargi pojawiło się ogłoszenie o zamówieniu: Utworzenie mieszkań socjalnych w Mysłowicach na terenie zdegradowanym.   Termin składania ofert do 23.07.2020 do godziny 11:00 Szczegółowe informacje dostępne... »