Nasze realizacje

Remonty planowane

 

     W tej rubryce chcemy dzielić się z Państwem naszymi realizacjami w dziedzinie remontowania gminnych zasobów komunalnych, których jesteśmy zarządcą.
     Oczywiście mamy świadomość tego, że nie jesteśmy w stanie zaspokoić natychmiast wszystkich potrzeb w tej materii. Jednak na przeszkodzie stoi, nie brak chęci, lecz brak wystarczających środków.
     Potrzebny jest też czas. Najpiękniejsze zabytki Mysłowic powstały w „złotym wieku” naszego miasta, czyli przed I wojną światową, a to przecież ponad 100 lat temu! Potem nastąpiły dwie wojny światowe i 50 lat komunizmu, które dokonały ogromnych zniszczeń, a ich nie da się odbudować w 4 lata. Wystarczy spojrzeć na międzywojenne fotografie miasta, żeby zobaczyć, że już wtedy kamienice nie wyglądały najlepiej.
     Dodatkowa trudność poważnych renowacji polega na tym, że wszystkie działania muszą być prowadzone na tak zwanym „żywym organizmie”, ponieważ nie dysponujemy lokalami zastępczymi, w których moglibyśmy zakwaterować ludzi na czas prowadzonych prac remontowych.
     Mimo wszystko wierzymy, iż sukces można odnieść systematycznością i wytrwałością w działaniu. A plany projektów, które chcielibyśmy zrealizować, przedstawiamy w postaci galerii w poniższych zakładkach.

 

Dyrektor MZGK

Aktualności

27-03-2020

KOMUNIKAT

Informujemy, że na podstawie Uchwały nr XXII/274/20 Rady Miasta Mysłowice z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej... »