Nasze realizacje

Remonty wykonane

 

     W tej rubryce chcemy dzielić się z Państwem naszymi realizacjami w dziedzinie remontowania gminnych zasobów komunalnych, których jesteśmy zarządcą.
     Oczywiście mamy świadomość tego, że nie jesteśmy w stanie zaspokoić natychmiast wszystkich potrzeb w tej materii. Jednak na przeszkodzie stoi, nie brak chęci, lecz brak wystarczających środków.
     Potrzebny jest też czas. Najpiękniejsze zabytki Mysłowic powstały w „złotym wieku” naszego miasta, czyli przed I wojną światową, a to przecież ponad 100 lat temu! Potem nastąpiły dwie wojny światowe i 50 lat komunizmu, które dokonały ogromnych zniszczeń, a ich nie da się odbudować w 4 lata. Wystarczy spojrzeć na międzywojenne fotografie miasta, żeby zobaczyć, że już wtedy kamienice nie wyglądały najlepiej.
     Dodatkowa trudność poważnych renowacji polega na tym, że wszystkie działania muszą być prowadzone na tak zwanym „żywym organizmie”, ponieważ nie dysponujemy lokalami zastępczymi, w których moglibyśmy zakwaterować ludzi na czas prowadzonych prac remontowych.
     Mimo wszystko wierzymy, iż sukces można odnieść systematycznością i wytrwałością w działaniu. A efekty naszej pracy przedstawiamy w postaci galerii, które znajdziecie Państwo w poniższych zakładkach.

 

 

Dyrektor MZGK

 

Aktualności

22-08-2020

Raport z działalności MZGK w latach 2019…

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z Raportem z Działalności MZGK w latach 2019 – 2020. Raport zawiera bardzo szczegółowe dane nt. zasobu mieszkaniowego Miasta Mysłowice. Znajdą tam Państwo również informacje... »