Aktualności

Pierwszy przetarg na najem lokali użytkowych MZGK

     Historyczna chwila - 15 czerwca 2015 r. o godz. 12:00 odbył się pierwszy przetarg nieograniczony na najem lokali użytkowych, stanowiących zasób Gminy Mysłowice, który przeprowadził Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej.

     Dotychczas wszystkie przetargi na wynajem nieruchomości realizowane były bezpośrednio przez Urząd Miasta. MZGK jedynie udostępniał lokale do oględzin, a po przetargach, zawiązywał umowy najmu ze zwycięzcami licytacji.

     W październiku 2014 r. Prezydent przekazał całą gospodarkę lokalami użytkowymi do wynajęcia w trybie bezprzetargowym/negocjacyjnym pod „opiekę” MZGK. Od 23 marca bieżącego roku pracownicy Zakładu zajmują się również organizowaniem i przeprowadzaniem przetargów.

     Do pierwszego przetargu wykazano 7 lokali użytkowych. 3 lokale skutecznie wynajęto, po wylicytowanej stawce czynszu, a 4 pozostałe, które nie znalazły nabywcy w pierwszym przetargu, zostaną wystawione do drugiego przetargu, na warunkach zgodnych z Zarządzeniem nr 144/15 Prezydenta Miasta Mysłowice. Najwyższa stawka czynszu, jaka została zaoferowana podczas poniedziałkowej licytacji wynosi 40,00 zł netto za m2 powierzchni lokalu.

     20 lipca br. w siedzibie MZGK odbędzie się kolejny przetarg. Lokal przy ul. Katowickiej 9 licytować będą przedsiębiorcy, których działalność związana jest ze sprzedażą i konsumpcją pieczywa, wyrobów ciastkarskich, cukierniczych i ciastek.

     Chcielibyśmy utrzymać utartą przez lata tradycję, zapoczątkowaną przez pana Stanisława Rojewskiego, którego wyroby cukiernicze zna chyba każdy Mysłowiczanin. Mamy nadzieję, że już wkrótce znów będziemy mogli powitać dzień gorącą kawą i pysznym wypiekiem w tradycyjnej cukierni przy ul. Katowickiej.

     Zmiana organizatora przetargów ma na celu centralizację działań oraz uproszczenie przedsiębiorcom drogi przez proces załatwiania spraw związanych z wynajmem placówek na działalność gospodarczą. To banalne na pozór rozwiązanie, z punktu widzenia klienta oznacza wielką zmianę na korzyść.

A. G.