Aktualności

Domofony w budynkach MZGK

     Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najemców, dyrekcja Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej podjęła decyzję o rozpoczęciu programu montażu domofonów w budynkach komunalnych. Pierwsze tego typu urządzenie, od tygodnia, funkcjonuje przy ul. Miarki 11.

     Pilotażową instalację zestawu domofonowego, składającego się z modułu zewnętrznego i unifonów wewnętrznych wykonała, na nasze zlecenie, wykwalifikowana firma specjalizująca się w branży elektronicznej. Przed drzwiami wejściowymi zamontowano estetyczny, odporny na dewastacje i łatwy w obsłudze panel przeznaczony do montażu podtynkowego, dzięki czemu kaseta jest chroniona przed wilgocią i mrozem. Mieszkania wyposażone zostały w urządzenia współpracujące z jednostką zewnętrzną, umożliwiając otwieranie drzwi i komunikację mieszkańców z osobami, które chcą wejść do budynku. Lokatorzy otrzymali specjalne, magnetyczne karty, wykonane w formie breloczka, dzięki którym sami mogą otworzyć drzwi. Oczywiście mają również klucz, na wypadek gdyby „zabrakło” prądu.

     Mamy nadzieję, że instalacja domofonów ograniczy dostęp do budynków osób niepożądanych, co w znacznym stopniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Skrupulatna kontrola lokatorów nad tym, kto wchodzi do kamienicy ułatwi zarządcy nieruchomości utrzymanie w czystości klatek schodowych. Powinna wyeliminować też nagminnie występujący problem ich dewastacji, tym samym zmniejszając koszty związane z częstym usuwaniem skutków wandalizmu.

 

A. G.