Aktualności

WAŻNE - WPROWADZENIE OGRANIECZEŃ W FUNKCJONOWANIU MZGK

UWAGA!

WAŻNE OGŁOSZENIE O WPROWADZENIU OGRANICZEŃ W FUNKCJONOWANIU MIEJSKIEGO ZARZĄDU GOSPODARKI KOMUNALNEJ W MYSŁOWICACH OD 16 MARCA 2020 R.

W związku z ogłoszeniem od 14 marca br. do odwołania, na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej zagrożenia epidemiologicznego w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 wprowadza się do stosowania nw. zasady działania:

1. Bezpośrednia obsługa mieszkańców, w tym przyjmowanie i wydawanie korespondencji, w sprawach pilnych wymagających osobistego kontaktu, odbywa się tylko i wyłącznie w jednym wydzielonym pomieszczeniu w budynku głównym MZGK przy ul. Partyzantów 21 w Mysłowicac, zwanego dalej "Tymczasowym Punktem Obsługi Mieszkańców"

2. Pracownicy MZGK pracują w dotychczasowych godzinach pracy tj.

- Poniedziełek 7:00 - 16:00

- Wtorek 7:00-15:00

- Środa 7:00 - 15:00

- Czwartek 7:00 - 15:00

- Piątek 7:00 - 14:00

3. Mieszkańcy, we wszystkich sprawach nie wymagających pilnego osobistego kontaktu, mogą kontaktować się z pracownikami MZGK wyłącznie telefonicznie pod numerem:

32 317 43 00, 32 317 43 18, 502 396 732

za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS pod numerem:

502 396 732

mailowo na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyrektor MZGK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastępca Dyrektora MZGK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Główny Księgowy MZGK: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Usuwanie awarii i usterek oraz wykonywanie prac remontowych odbywa się na dotychczasowych zasadach

5. Wstęp do pozostałych budynków i pomieszczeń MZGK poza "Tymczasowym Punktem Obsługi Mieszkańców" mają tylko i wyłącznie pracownicy MZGK.

6. Na teren MZGK mogą wjeżdżać tylko pojazdy służbowe MZGK, dostawcy towarów oraz samochody do odbioru odpadów.

7. MZGK wstrzymuje całkowicie sprzedaż drewna w tym również wydawanie drewna wcześniej zakupionego oraz przyjmowanie drewna pochodzącego z wycinki.

8. MZGK nie przyjmuje osób skierowanych przez sąd do odbycia kary polegającej na wykonywaniu prac na cele społeczne.

9. W przypadku wniosów i pism, które wymagają przed ich złożeniem w Urzędzie Miasta lub innych miejskich jednostek potwierdzenie przez MZGK dancyh np. wnioski o dodatki mieszkaniowe MZGK przyjmujemy wniosek/pismo potwierdza dane a następnie przekazuje drogą mailową skan wniosku do Urzędu Miasta lub innej miejskiej jednostki. Wnioski w wersji papierowej będą dostarczane zbiorczo raz w tygodniu.

10. We wszystkich budynkach administrowanych przez MZGK są dezynfekowane poręcze, klamki do budynków, piwnic i pomieszczeń wspólnego użytku oraz włączników światła.

11. W pomieszczeniach biurowych powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady, stoły, klamki, włączniki światła, poręcze i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury) są regularnie wycierane środkiem dezynfekującym lub przecierane wodą z detergentem.

12. W budynkach będących siedzibą administracji i innych instytucji (tj. Partyzantów 21 i Mikołowska 4a) wsztykie obszary często używane, takie jak toalety, pomieszczenia wspólne, sa regularnie sprzątene, z użyciem wody z detergentem.

13. Odzież robocza i ochronna pracowników MZGK będzie prana przez MZGK na terenie zakładu pracy w temperaturze 60st. C. Nie wolno zabierać odzieży roboczej do prania do domu.

14. Pracownicy MZGK zobowiązani są ograniczyć do niezbędnego minimum obieg papierowych dokumentów. Wszędzie tam gdzie jest to możliwe należy wykorzystywać możliwość skanowania lub przesyłania elektronicznej wersji dokumentów.

15. Pracownicy MZGK zobowiązani są do ograniczenie do niezbędnego minimum bezpośrednich kontatków. W przypadku konieczności kontatktu z pozostałymi pracownikami MZGK należy korzystać przede wszystkim z poczty elektronicznej, komunikatora TEMAS, telefonu.

16. Wszyscy pracownicy MZGK zobowiązani są do przestrzegania na terenie zakładu pracy zaleceń związanych z ochroną przed koronawirusem w tym m.in. przestrzegania zasad higieny rąk tzn. mycie rąk wodą z mysłem przez 20-40 sekund oraz innych zaleceń zamieszczonych na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus

17. Kolejne działania będą podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji.

Dyrektor MZGK

Małgorzata Książek-Grelewicz

Załączniki:
Pobierz plik (Zarządzenie Dyrektora MZGK w sprawie ograniczeń w funkcjonowaniu MZGK w Mysłowicach w związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.pdf)plik do pobrania[Zarządzenie Dyrektora MZGK w sprawie ograniczeń w funkcjonowaniu MZGK]361 kB2020-03-15 20:36
Pobierz plik (Zasady funkcjonowania MZGK w czasie stanu zagrożenia epidemicznego str. 1.pdf)plik do pobrania[Zasady funkcjonowania MZGK w czasie stanu zagrożenia epidemiologicznego cz.1]728 kB2020-03-15 20:36
Pobierz plik (Zasady funkcjonowania MZGK w czasie stanu zagrożęnia epidemicznego str. 2.pdf)plik do pobrania[Zasady funkcjonowania MZGK w czasie stanu zagrożenia epidemiologicznego cz.2]576 kB2020-03-15 20:35